Ekonomi

Binance, BNB’yi desteklemek için Bitcoin sattı mı? CZ iddialara yanıt verdi

Investing.com – Kripto segmentinde hızla yayılan en son söylenti, Binance’in sert düştüğü yönünde BNBfiyatını istikrara kavuşturmak için. BTC satış yönünde. Binance’in işvereni CZ, bu iddiaları FUD olarak yorumlayarak bir kez daha reddetti.

Binance hakkındaki söylentiler, ABD SEC’in borsaya ve sahibi Changpeng Zhao’ya dava açmasının ardından devam ediyor. Geçen haftadan bu yana kripto piyasalarında kara bulutlar yoğun. Başta BNB olmak üzere birçok yüksek sermayeli altcoin, geçtiğimiz hafta ağır kayıplar verdi. Bu arada Binance için bir tez tüm piyasa katılımcılarının dikkatini çekti. En son söylenti, Binance’in yerel varlığını yapay olarak yükselterek düzenleme baskısından kurtulduğunu göstermek için onu manipüle ettiği iddiasıyla ilgili.

Binance CEO’su bir kez daha sahneye çıkarak bu söylentiye Twitter üzerinden yanıt verdi. CZ, Binance’in BNB’yi desteklemek için BTC satmadığını söylese de, hala çok paraları var. FTT dedi ki. Binance CEO’su, bazı kişiler multi-milyon dolarlık fiyat tablosunda kimin satış yaptığını tam olarak bildiklerini iddia ettiğinde şaşırdı.

İddia, bazı yatırımcıların Bitcoin’deki toplu satıştan kısa bir süre sonra Twitter’da BNB alımlarında bir artış olduğunu bildirmesiyle ortaya çıktı. Ayrıca, söz konusu süreçlerin oynaklığını önlemek amacıyla, BUSDtarafından da desteklendiği iddia edilmişti. Bu paylaşımlar kısa sürede trend olurken kripto piyasasının da gündemine oturdu.

İşlemlere ivme kazandırdığı öne sürülen saat diliminde BNB, 220 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra bu noktadan itibaren hızlı bir tepki vererek günü 230 doların üzerinde kapattı. ilk 10 kripto para birimi konumunda. Kripto para dünkü açılış fiyatından yaklaşık %8 artışla bugün 250 dolardan işlem görüyor.

Author: Günay Caymaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu