Haber

Tepebaşı Belediyesi’nin İlçedeki Depremzedelere Desteği Sürüyor

TepebaşıBelediye, deprem bölgesinden Eskişehir’e gelen depremzedeleri Melih Savaş Yaşam Köyü’nde ağırlamaya devam ederken, oluşturulan ihtiyaç merkezi, Eskişehir halkının yardımlarını depremzedelerle buluşturuyor.

Melih Savaş Ömür Köyü’nün kapılarını depremzedelere açan Tepebaşı Belediyesi, depremzedeleri ağırlamaya devam ediyor. Merkezde üç öğün yemek yemekten kuaför hizmetine kadar misafirlerin birçok ihtiyacı karşılanırken, çocuklar için resim, drama, akıl oyunları, satranç gibi atölyeler düzenleniyor.

Çocuklara ve yetişkinlere belediye psikologları tarafından psikolojik destek sağlanmaktadır. Tepebaşı Belediyesi Hayat Köyü’nde bulunan Aşağı Söğütönü Erken Çocuk Eğitim Merkezi’nde depremzede ailelerin 3-6 yaşlarındaki çocukları eğitim görüyor. Depremzedeler arasında kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve hamile vatandaşların takibi belediyeye bağlı sağlık grupları tarafından yapılıyor.

Tepebaşı Belediyesi tarafından oluşturulan ihtiyaç merkezi, Eskişehir halkının yaptığı yardımların depremzedelere ulaşmasını da sağlıyor. Merkezde kuru mama, yazlık giysi, yazlık ayakkabı, sporayakkabı ve kadın çantası gibi yardımlarını kabul eder.

Vatandaşlar acil ihtiyaçları için ilk elden yardımları Melih Savaş Hayat Köyü’ne ulaştırabilecek. Kampanyaya destek olmak isteyenler 0 (532) 204 61 60 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirler.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu